Tkanie to nie łatwa sprawa, przekonali się o tym uczniowie z klas V, którzy na lekcji techniki wykorzystali mini - warsztat tkacki do realizacji swoich pomysłów.

Z rządowego programu "Laboratoria Przyszłości"  jako wyposażenie pracowni technicznej zostały zakupione krosna, tak by każdy uczeń mógł doświadczyć twórczej pracy z tkaniną. Do czego używa się grzebienia w czasie tkania? Co to jest wątek i osnowa? Na te i inne pytania, uczniowie klas 5 otrzymali odpowiedzi. Po raz pierwszy w swoim życiu mogli nawinąć osnowę i użyć czółenka. Jednym słowem rozpoczęli swoją tkacką przygodę. Praca na krośnie wymaga precyzji, skupienia i pełnego zaangażowania. Uczniowie poznali i wykorzystali w swojej twórczości również rodzaje ściegów ręcznych i haft krzyżykowy. Mimo, że wyszywanie, szycie i tkanie jest żmudną i czasochłonną czynnością, uczniowie chętnie i z zaangażowaniem podjęli się nabywania nowych doświadczeń.