W środę tuż po przerwie wielkanocnej uczniowie klasy 3a udali się do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Dzieńdoberek” i wraz z rówieśnikami z tamtejszej placówki wzięli udział w warsztatach integracyjnych, prowadzonych przez psychologa, fizjoterapeutę i terapeutę SI, wspieranych przez kadrę innych specjalistów dziecięcych.

Wszystkie dzieci, w podziale na mieszane grupy, uczestniczyły w trzech rodzajach zajęć: z wykorzystaniem gogli VR, zajęciach z integracji sensorycznej oraz kosmicznej sensoplastyce. Trzecioklasiści mieli także czas na spontaniczne budowanie relacji, pogawędki i zdrowe przekąski. Na samodzielnie złożonych samolotach, wzajemnie sobie pomagając, zamieścili miłe słowa dla kolegów i koleżanek z drugiej szkoły, które następnie lądowały w kosmicznej rakiecie.

Okazaliśmy się mistrzami w wirtualnych mieczach świetlnych i świetnie  nam poszło w rzutach kilkukilową piłką. A za tydzień powtórka, choć w trochę innym wydaniu- wkrótce się tym podzielimy. Nie możemy się tego doczekać!

Integracyjne warsztaty psychoedukacyjne uczniów neurotypowych z uczniami z ASD organizowane w ramach projektu „(nie)normatywni razem!”, służące łamaniu barier międzygrupowych oraz szerzeniu tolerancji i akceptacji różnic interpersonalnych. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.