18 października 2022r.  uczniowie  klasy 7a uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Eureka.

Fundacja jest realizatorem zadania publicznego pt. "Pozyskiwanie czystej energii ze źródeł odnawialnych - warsztaty edukacyjne".   Uczestnicy spotkania przekonali się, że fizyka może być ciekawa i zabawna. Uczniowie mieli okazję nabyć nową wiedzę, a także dobrze się przy tym bawić, co jest elementem efektywnego uczenia się.

Pan Romek przybliżył uczniom zagadnienia z zakresu prędkości dźwięku, wytwarzania prądu elektrycznego w czystej postaci, przedstawił maszyny proste, a także przeprowadził eksperymenty obrazujące odnawialne źródła energii. Atmosfera naukowa udzieliła wszystkim uczestnikom spotkania, każdy chciał się zmierzyć z fizycznymi łamigłówkami. Siódmoklasiści zgodnie stwierdzili, że samodzielnie wykonywane doświadczenia rozbudzają ciekawość i zachęcają do zgłębiania wiedzy. Podziękowania dla Pana Romka za niezwykle ciekawe przybliżenie zagadnień fizycznych. To były wyjątkowo pasjonujące warsztaty przedmiotowe.

Jolanta Piech